Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Alfa Romeo 4C Spider zdobywa tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014”.

Alfa Romeo 4C Spider zdobywa tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014”.

Alfa Romeo 4C Spider
Przedstawiona po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2014 roku, Alfa Romeo 4C Spider została wybrana "Najpiękniejszym Samochodem Roku 2014" - w kategorii "Samochody sportowe i kabriolety" - przez Czytelników austriackiej edycji magazynu Auto Bild.

Włoski kabriolet pokonał pozostałych 13 konkurentów, wyprzedzając nowego Jaguara F-Type Coupé  oraz Forda Mustanga, (w tej samej kategorii, lecz niżej w klasyfikacji uplasowały się Lamborghini Huracán, Porsche 911 Targa oraz Audi TT).

Alfa Romeo 4C Spider
Alfa Romeo 4C Spider
Alfa Romeo 4C Spider
Pod koniec marca, magazyn Auto Bild Austria poprosił Czytelników o wybranie, spośród wszystkich nowych modeli z ostatnich 12 miesięcy, samochodu o najbardziej zniewalającym designie. Ponad 80 samochodów - podzielonych na 5 kategorii - znalazło się na liście opublikowanej przez magazyn, która stanowiła podstawę do głosowania. W głosowaniu wzięli udział wyłącznie Czytelnicy, bez zaangażowania redaktorów gazety, ani ekspertów z branży samochodowej.
Prestiżowa nagroda Design Award została ustanowiona w roku 2006 przez magazyn Auto Bild i obecnie głosowanie odbywa się co roku na wiosnę w 20 krajach w Europie.  Nagroda jest przyznawana za design nowo wprowadzonych modeli i stała się już tradycją wśród imprez w branży samochodowej. Wyniki uzyskane na pozostałych rynkach europejskich zostaną opublikowane począwszy od 30 maja.

Alfa Romeo 4C Spider
Alfa Romeo 4C Spider
Alfa Romeo 4C Spider
Alfa Romeo 4C Spider zaprezentowana w Genewie wyróżnia się ekskluzywnym, trójwarstwowym białym opalizującym lakierem, który akcentuje wypukłości i misternie wymodelowane opływowe powierzchnie. Na tle tej niezaprzeczalnej włoskiej elegancji wyróżniają się pałąki wzmacniające, spojlery i rama szyby przedniej z włókna węglowego, które łączy w sobie lekkość i wytrzymałość będące syntezą „funkcjonalnego piękna" charakterystycznego dla Alfy Romeo.

Poszukiwanie nowych rozwiązań stylistycznych widać również w innowacyjnych reflektorach w obudowie z włókna węglowego oraz charakterystycznych obręczach kół ze stopów lekkich o zróżnicowanych wymiarach (18 cali z przodu i 19 cali z tyłu) i wielkich oponach Pirelli.

Samochód jest wyposażony w nowy 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem, posiadający innowacyjny korpus wykonany z aluminium, lżejszy od normalnego o 22 kg oraz specyficzny układ ssący i wydechowy, który podkreśla sportowy charakter samochodu. Alfa 4C spider oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak wtrysk bezpośredni benzyny, podwójny rozdzielacz faz o pracy ciągłej, turbosprężarka i system kontroli „scavenging", który redukuje efekt tzw. „turbo dziury".

Turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1750 cm3 jest dostępna z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem, która stanowi prawdziwy punkt odniesienia w swojej kategorii dzięki niewielkiemu ciężarowi i wyjątkowej szybkości działania. Zmiana biegów może być sterowana w sposób sekwencyjny, używając łopatek umieszczonych na kierownicy.
Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Alfa Romeo 4C Spider zdobywa tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014”.

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: