Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Agnieszka Szulim zdobyła licencję wyścigową i już w najbliższą sobotę pojawi się na torze wyścigowym

Agnieszka Szulim zdobyła licencję wyścigową i już w najbliższą sobotę pojawi się na torze wyścigowym

Agnieszka Szulim
Agnieszka Szulim rozpoczęła przygotowania do startu w wyścigach Volkswagen Castrol Cup. Już w najbliższą sobotę dziennikarka po raz pierwszy spotka się z samochodem wyścigowym – pucharową wersją 310 konnego Golfa GTI. Pojawi się na torze w niemieckim Lausitz obok Jerzego Dudka i 20 innych zawodników z 8 krajów. Jak powinna wykorzystać ten czas?

–  Na początku trzeba znaleźć swój limit, swoją granicę i powoli przesuwać ją dalej –
radzi Agnieszce Szulim Jerzy Dudek, zawodnik Volkswagen Castrol Cup 2014, były bramkarz Realu Madryt i reprezentacji Polski.

Agnieszka Szulim
Ze szklanego ekranu na tor
Runda na niemieckim torze będzie pierwszym spotkaniem Agnieszki Szulim z samochodem wyścigowym. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, obok Filipa Chajzera i Marcina Prokopa jest jednym z VIP Drivers tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup. To właśnie w Lausitz Agnieszka pod czujnym okiem instruktorów zapozna się z systemami w które wyposażony jest 310-konny pucharowy Golf GTI oraz otrzyma szereg przydatnych informacji dotyczących wyścigów.
Nie ukrywam, że jestem podekscytowana udziałem w II rundzie pucharu, a emocje już sięgają zenitu. Traktuję swoją obecność na Laustitz jako nowe doświadczenie  przed startem w III rundzie w Poznaniu. Znam już Tor Poznań – mam za sobą wiele okrążeń przejechanych na motocyklu, ale również treningi i egzamin do samochodowej licencji wyścigowej - mówi Agnieszka Szulim, VIP Driver Volkswagen Castrol Cup 2014.

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, obok Filipa Chajzera i Marcina Prokopa jest jednym z VIP Drivers tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup. Gwiazdy mają już za sobą pierwsze kroki w drodze do profesjonalnej jazdy – kurs i egzamin na licencję kierowcy wyścigowego, które zdobyli na torze w Poznaniu. Obecność na niemieckim torze wśród doświadczonych kierowców tegorocznej edycji pucharu pozwoli Agnieszce poczuć atmosferę sportowej rywalizacji i wymienić cenne doświadczenia przed przed startem w III rundzie, która odbędzie się na torze w Poznaniu.

- Jadę do Niemiec z jednym celem – chcę maksymalnie wykorzystać czas z instruktorami i porozmawiać z kierowcami by jak najwięcej się dowiedzieć. Myślę, że to pomoże mi pokonać Filipa i Marcina – dodaje Szulim.

Jerzy Dudek, który w ubiegłym roku pełnił tak jak Agnieszka Szulim rolę VIP Drivera, w tym sezonie ściga się jako pełnoprawny zawodnik Volkswagen Castrol Cup. - Agnieszka podczas tegorocznej edycji pucharu będzie w takiej sytuacji, w jakiej ja byłem rok temu podczas mojego debiutu na torze wyścigowym. Dlatego radzę jej, żeby dobrze dopięła pasy i systematycznie, z okrążenia na okrążenie budowała swoją pewność siebie – mówi Jerzy Dudek, zawodnik Volkswagen Castrol Cup 2014. -  Samochód jest bardzo dobrze zestrojony, ale dla najlepszego wykorzystania jego możliwości kluczowa jest pewność siebie. To ona pozwala uwierzyć w to, że tak szybko można nim pojechać i tak mocno opóźniać hamowania. Na początku trzeba znaleźć swój limit, swoją granicę i powoli, powoli przesuwać ją dalej, by jechać coraz szybciej – radzi Agnieszce Szulim były bramkarz Realu Madryt i reprezentacji Polski.

Jerzy Dudek w najbliższy weekend po raz pierwszy będzie miał okazję jeździć na torze EuroSpeedway w niemieckim Lausitz. Będzie to drugi występ Dudka w tegorocznym Volkswagen Castrol Cup, podczas którego były bramkarz  będzie walczył o kolejne punkty w pucharze. Nie mogę się już doczekać drugiej rundy pucharu, zwłaszcza że słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o tym torze. To techniczny, wymagający tor, choć nie tak szybki jak Hungaroring. Dlatego spodziewam się, że będzie to dla mnie kolejne bardzo cenne wyścigowe doświadczenie – zapowiada zawodnik.

Kobiety w Volkswagen Castrol Cup
Podczas najbliższego wyścigu w niemieckim Lausitz, obok Agnieszki Szulim pojawi się jeszcze jedna kobieta – Gosia Rdest, która jest jedyną kobietą w gronie 21 zawodowych kierowców Volkswagen Castrol Cup. Kartingowa mistrzyni Polski, która w ubiegłym sezonie rywalizowała między innymi w brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, już po raz drugi bierze udział w Volkswagen Castrol Cup.

- Kobiety w motorsporcie to wciąż mocno niezagospodarowany obszar, chociaż z roku  na rok widzę coraz więcej dziewczyn rozpoczynających swoją przygodę z wyścigami - mówi najszybsza zawodniczka kartingowa w Polsce. - Na początku mojej kariery spotykałam się z pobłażliwymi uśmiechami ze strony kolegów. Dzisiaj już wszyscy wiedzą, że kiedy już jestem na torze to walczę o to, aby być najszybszym zawodnikiem, nie najszybszą kobietą – dodaje.
Autor: ,
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Agnieszka Szulim zdobyła licencję wyścigową i już w najbliższą sobotę pojawi się na torze wyścigowym

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: