Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » A za 500+ kupimy samochód!

A za 500+ kupimy samochód!

dziecko w samochodzie
Dodano: 02. 08. 2016
Tagi: Dziecko, Zakup nowego auta, Dzieci, Zakup auta, 500+

Polacy za pieniadze z programu 500+ kupują samochody, takiego efektu nikt się nie spodziewał -grzmią nagłówki niektórych tytułów prasowych i internetowych. Serio zdziwienie? To była jedna z pierwszych rzeczy o których pomyślałam gdy zaczęto przebąkiwać o wprowadzeniu rządowego programu. Zastanawiałam się tylko czy skoro mają już zatrzyk gotówki to zdecydują się na zakup samochodu z umiarkowanie młodego rocznika czy takiego który pamięta czasy Gierka. Niestety rodacy wybierali ściąganie starych aut zza granicy. 

dziecko w samochodzie
dziecko w samochodzie
dziecko w samochodzie
Zdaniem analityków w pierwszym półroczu do Polski sprowadzono rekordową liczbę starych aut - pół miliona. Firma "AAA Auto" która od 24 lat zajmuje się się sprzedażą używanych samochodów przeprowadziła wśród swoich klientów sondaż, z którego wynika że aż 78 procent planujących zakup czterech kółek ma zamiar sfinansować go z programu 500+. 
Zobacz także: Joie Spin 360 - samochodowy fotelik obrotowy »
"Dla wielu rodzin dodatkowe 500 zł może stanowić powazny zastrzyk gotówki. Pieniądze pochodzące z programu 500+ na pewno w części będą przeznaczane przez rodziny na bieżące wydatki domowe czy zakup ubrań dla dzieci. Jednak wyniki naszego badania dowodzą, że większość polskich rodzin zainteresowanych zakupem aut używanych, które będą korzystały z programu 500+, zamierza także przeznaczyć całość lub część tych dodatkowych pieniędzy na zakup samochodu. Spodziewamy się, że częściej będą poszukiwane najtańsze wersje popularnych aut rodzinnych, jak np. Ford Focus kombi, Volkswagen Passat czy KIA Ceed kombi” – powiedział Ken Scarratt, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

A za 500+ kupimy samochód!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: