Strona główna » Serwis główny » Aktualności » A w Dubaju aut coraz więcej...

A w Dubaju aut coraz więcej...

Dubaj samochody
Dodano: 16. 03. 2015
Tagi: Samochody, Statystyki, Dubaj

Niektórzy do Dubaju jeżdża aby podziwiać nowoczesną architekturę, inni by zarobić na torebki i popstrykać zdjęcia na instagram a jeszcze inni by podziwiać motoryzacyjne cacka. To własnie w tym mieście możemy zobaczyć najpiękniejsza i najszybsza flotę policyjną, a jest co kontrolować. Liczba samochodów podwoiła się w ciągu ostatnich ośmiu lat. W 2,4-milionowym Dubaju na 1000 osób przypada 540 samochodów, podczas gdy w Nowym Jorku jest to 305, w Londynie - 213, a w Hongkongu - 63.

W położonym nad Zatoką Perską Dubaju jest obecnie 1,4 mln aut, choć jeszcze w 2006 roku było ich tylko 740 tys. Co roku liczba samochodów wzrasta o 8,2 proc. i jeśli ta tendencja się utrzyma, to w 2020 roku po ulicach Dubaju może jeździć 2,2 mln pojazdów. Trudno się dziwić, że liczba aut stale rośnie, komunikacja miejska jest szczątkowa a jazda autem mimo gigantycznych korków nadal bardzo się opłaca. 
Dubaj samochody
Dubaj samochody
Dubaj samochody
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

A w Dubaju aut coraz więcej...

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl