Strona główna » Aktualności » A czy ty umiesz zmienić koło w swoim aucie?

A czy ty umiesz zmienić koło w swoim aucie?

Zmiana koła
Dodano: 14. 03. 2016
Tagi: Opony, Badania, Badanie rynku, Wielka Brytania

Kurs nauki jazdy w Polsce - każdy na jego temat jakieś przemyślenia ma, mniej lub bardziej optymistyczne. W zasadzie wszystkie prowadzą do jednego wniosku - w Polsce większość szkół uczy jak zdać egzamin tylko i wyłącznie. Jeśli jesteś bardziej ciekawym uczniem będziesz drążyć nie tylko tematy drogowe, ale również czystko eksploatacyjne, jak wymienić żarówkę, kiedy i jak zmienić wycieraczki czy kluczowe - jak zmienić koło gdy na drodze przydarzy nam się mały incydent. Musisz wiedzieć czym jest eko jazda, ale eksploatacja no cóż, wyjdzie w praniu. 

Zmiana koła
Zmiana koła
Zmiana koła
Na Wyspach Brytyjskich przeprowadzono ciekawe badania których tematem była podstawowa obsługa samochodu. Trochę to też o nas mówi, bowiem Polska reprezentacja jest tam bardzo silna. Pracownicy tamtejszych serwisów pomocy drogowej załamują ręce bowiem każdego dnia odbierają setki telefonów od "Tadków nieradków" którzy nie mogą poradzić sobie z wymianą koła. Badania potwierdzają, że aż 37 procent brytyjskich kierowców nie podejmie się tej czynności.
Zobacz także: Kolorowe opony Bridgestone »
72 procent Brytyjczyków nie ma pojęcia jaki jest dopuszczalny limit alkoholu we krwi, a 8 procent nie orientuje się, którym pasem powinno poruszać się po autostradzie. Moja druga połówka po pobycie w Tokio stwierdziła, że aby zapewnić miejsca pracy tworzy się zupełnie absurdalne zajęcia. Ot w tamtejszym Disneylandzie w czasie deszczu pracownicy reflektorami wskazywali drogę a kiedy opady się uspokoiły do sucha wycierali kałuże...tak tak kałuże. U nas może nie ma jeszcze takich "ułatwień" ale podjeżdżając na stację benzynową często podchodzą pracownicy by zatankować nam samochód. Miłe prawda? Okazuje się, że też trochę okaleczające bowiem 13 procent Brytyjczyków przyznaje, że nigdy nie tankowało swojego samochodu samodzielnie i gdyby musieli to zrobić nie za bardzo wiedzieliby jak. 
Automatyzacja postępuje i teoretycznie działa na naszą korzyść, ale praktycznie trochę zwalnia nas z myślenia a to nigdy nie wróży nic dobrego. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

A czy ty umiesz zmienić koło w swoim aucie?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl