Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009. Ania Jackowska w Kinie Praha w Warszawie

A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009. Ania Jackowska w Kinie Praha w Warszawie

Ania Jackowska
Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha.

Podczas najbliższego spotkania 26 stycznia odwiedzimy miejsca, które przemijają na naszych oczach. Wraz z Anią Jackowską – laureatką prestiżowej nagrody National Geographic Traveler – wybierzemy się w podróż do Syrii i Jordanii z 2009 roku. Odwiedzimy miejsca, które obecnie kojarzymy ze wstrząsających relacji telewizyjnych.

Ania Jackowska
Ania Jackowska
Aleppo, Hama, Palmira, Damaszek – miasta, przez które przetoczyła się wojna i gdzie serca i umysły ludzi na długie lata zostały okaleczone. Ciężko uwierzyć, że jeszcze parę lat temu toczyło się tam wspaniałe, kolorowe, normalne życie!
Część dochodu z biletów zostanie przekazana na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzącej działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo.

Syria i Jordania kusiły swoim kolorem, orientem, tajemnicą i podkreślaną przez stereotypy niedostępnością. Dla Ani były to wystarczające argumenty, by wybrać się w samotną podróż motocyklem. Kilka dni nieustającej jazdy po 700 km dziennie ukazały granicę turecko – syryjską, a wraz z nią początek wielkiej przygody. Samotnie podróżująca kobieta na motocyklu, trochę namieszała w porządku arabskiego świata. Ania uczestniczyła w rodzinnych piknikach, była gościem domów i jordańskiego komisariatu policji.

Kobieca ciekawość posadziła ją na fotel męskiego salonu piękności i na lokalny motocykl, na którym przed surowym jury zebranym na stacji benzynowej musiała udowodnić, że naprawdę potrafi jeździć. Kobiety patrzyły na nią z ciekawością i chętnie rozmawiały. A mężczyźni? Fotografowali się na jej motocyklu, przynosząc w zamian jedzenie, wyważali zamknięte drzwi, kiedy chciała je otworzyć, oddawali lekarstwa, kiedy była chora, pomagali w noszeniu kufrów i smarowaniu łańcucha motocykla... oliwą z oliwek.

Ania Jackowska nie liczy kilometrów, ale uśmiechy spotykanych po drodze ludzi. Dzięki tym spotkaniom i otwartości Bliski Wschód nieoczekiwanie stał się jej bliski.

Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.
Autor: .
Źródło: informacja prasowa
2
Komentarze do:

A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009. Ania Jackowska w Kinie Praha w Warszawie

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009. Ania Jackowska w Kinie Praha w Warszawie

realfix247 // 27.05.2019 15.17

Super rider

A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009. Ania Jackowska w Kinie Praha w Warszawie

annajohnson // 07.03.2020 07.38

Wow! What a great content Thanks for sharing Keep posting


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl