Strona główna » Serwis główny » Aktualności » 24-godzinny maraton kontroli prędkości w 22 europejskich krajach

24-godzinny maraton kontroli prędkości w 22 europejskich krajach

Międzynarodowe stowarzyszenia zrzeszającego policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy TISPOL (European Traffic Police Network) poinformowało o 24-godzinnym maratonie kontroli prędkości, który rozpocznie się 16. kwietnia o 06:00 i zakończy 17. kwietnia o 06:00.

W 22 europejskich krajach policjanci będą zatrzymywać kierowców łamiących obowiązujące w danym miejscu ograniczenia prędkości.

„Chcemy dotrzeć do świadomości kierowców, nie do ich portfeli”
- powiedział Aidan Rei, prezes TISPOL. – W maratonie prędkości chodzi o zapobieganie. Chcemy aby kierowcy zastanowili się nad prędkością, którą jadą; prędkością, zarówno tą, która jest dozwolona i jak i to, którą jest odpowiednia do panujących na drodze warunków. Gdy będą się do nich stosować, zmniejszą ryzyko, na które mogą być sami na rażeni, a także ryzyko, które mogą stwarzać dla innych użytkowników.” - dodaje.


Do państw, które potwierdziły udział w maratonie prędkości należą: Belgia, Bułgaria, Cypr, Niemcy, Estonia, Finlandia, Węgrzy, Chorwacja, Włochy, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Serbia oraz Wielka Brytania.
Polski co prawda nie ma wśród wyżej wymienionych krajów, ale lepiej “noga z gazu” i to nie tylko w trakcie europejskiego maratonu.
Autor: E. Domańska
Źródło: ae
0
Komentarze do:

24-godzinny maraton kontroli prędkości w 22 europejskich krajach

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl