Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Kwalifikacje Phillip Island - Stoner na pole position

MotoGP: Kwalifikacje Phillip Island - Stoner na pole position

Casey Stoner
Dodano: 16. 10. 2010
Tagi: Lorenzo, MotoGP, Stoner, Spies, Phillip Island

Casey Stoner uczcił swoje 25-te urodziny wygrywając kwalifikacje do jutrzejszego wyścigu na torze Phillip Island. Na wietrznym torze wywalczył swoje trzecie pole position w tym sezonie. Stoner, który wygrał trzy ostatnie wyścigu na tym torze, pokazał, że nadal jest we wspaniałej formie. Wykręcił niesamowity czas 1'30"107, zaraz przed tym jak deszcz przeszkodził w kilku ostatnich minutach kwalifikacji.

Jorge Lorenzo
Ben Spies
Ben Spies
Mistrz Świata Jorge Lorenzo był drugi, nie udało mu się zbliżyć do czasówki Stoner'a - był od niego o 0,668 sekundy wolniejszy. Trzecie pole startowe zabezpieczył sobie Ben Spies, który wyprzedził Marco Simoncelli jedynie o 0,016 sekundy.
Colin Edwards był piąty, a tym samym trzy startujące Yamahy znalazły się w pierwszej piątce kwalifikacji. Nicky Hayden finiszował na szóstej pozycji, jeszcze przed upadkiem, który najprawdopodobniej był spowodowany mokrym torem. Hayden ruszy jutro przed Randy de Puniet i Valentino Rossi. Dla Włocha pozycja ta jest jedną z jego najgorszych w sezonie. Andrea Dovizioso w dzisiejszych kwalifikacjach był dopiero dziewiąty - patrząc na drugą pozycję w dwóch ostatnich wyścigach to spory spadek formy. Marco Melandri zamknął pierwszą dziesiątkę.