Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP - Grand Prix Katalonii: czwarta z rzędu wygrana Lorenzo

MotoGP - Grand Prix Katalonii: czwarta z rzędu wygrana Lorenzo

Jorge Lorenzo
Dodano: 15. 06. 2015
Tagi: Lorenzo, MotoGP, Grand Prix Katalonii, Wyścig

Jorge Lorenzo odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w MotoGP, wygrywając przed własną publicznością Grand Prix Katalonii.

Hiszpan traci do lidera klasyfikacji generalnej - Valentio Rossiego - już tylko jeden punkt. A "The Doctor" wywalczył drugie miejsce po raz kolejny przebijając się na czoło stawki z trzeciego rzędu.

Startujący z 3. pola Lorenzo od razu objął prowadzenie na rozgrzanym torze Barcelona-Catalunya.

Na ogonie usiadł mu broniący tytułu mistrza świata Marc Marquez. Niestety kierowca Hondy podczas hamowania do zakrętu nr 10 wywrócił się na żwirowym poboczu. Warto zauważyć, że był to już trzeci wypadek 22-latka na siedem wyścigów w sezonie 2015.
Zespołowy paprtner Marqueza - Dani Pedrosa na siódmym okrążeniu wyprzedził jadącego po brązowy medal Aleixa Espaargaro i dzięki temu sam uplasował się na najniższym stopniu podium.

Natomiast startujący z pole position Aleix Espargaro zaliczył wywrotkę pięć okrążeń przed końcem rywalizacji i nie ukończył wyścigu.