Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: GP Ameryk - Marc Marquez na najwyższym stopniu podium

MotoGP: GP Ameryk - Marc Marquez na najwyższym stopniu podium

Dodano: 13. 04. 2015
Tagi: Rossi, MotoGP, Dovizioso, Marquez, MotoGP Ameryk, MotoGP 2015

Marc Marquez wygrał GP Ameryk na torze w Austin. Świetnie pojechał Andrea Dovizioso, który przez kilka okrążeń był na pozycji lidera.

Jednakże, gdy Hiszpanowi udało się wyprzedzić reprezentanta Ducati, nie oddał prowadzenia już do końca wyścigu.

Dovizioso stoczył zaciętą walkę z Valentino Rossim, w trakcie której podczas jednego z ostrych hamowań na zakręcie prawie uderzył w tylne koło Doktorka. Ostatecznie Dovizioso uplasował się na drugiej pozycji, a Rossi zajął najniższy stopień podium.

Tuż za podium uplasował się drugi z zawodników Ducati - Andrea Iannone.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje Valentino Rossi (41), który ma tylko punkt przewagi nad Dovizioso (40). Marquez awansował na trzecią pozycję (36).

MotoGP, GP Ameryk 2015: wyścig  (czołowa 10.)