Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP 2011: Wyścig w Czechach - Stoner pierwszy, Dovizioso drugi, Simoncelli trzeci

MotoGP 2011: Wyścig w Czechach - Stoner pierwszy, Dovizioso drugi, Simoncelli trzeci

Casey Stoner
Dodano: 14. 08. 2011
Tagi: Wyniki, MotoGP, Dovizioso, Stoner, Simoncelli, Grand Prix Czech

Casey Stoner wygrał wyścig o Grand Prix Czech i dołożył kolejny komplet punktów do ogólnej klasyfikacji, umacniając się tym samym na pozycji lidera. Drugi linię mety minął, jego kolega z zespołu, Andrea Dovizioso. Ostatnie miejsce na podium zajął Marco Simoncelli, z zespołu San Carlo Honda Gresini.

Andrea Dovizioso
Marco Simoncelli
Jorge Lorenzo, na torze w Brnie, był 8,5 sekundy wolniejszy od prowadzącego Australijczyka i zajął dopiero czwartą lokatę. Jego kolega z zespołu, Ben Spies był piąty. Valentino Rossi po przesiadce na inny motocykl wykręcił czas pozwalający zająć mu szóstą pozycję. Drugi zawodnik z zespołu Ducati, Nicky Hayden zajął siódmą pozycję. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Colin Edwards, Hiroshi Aoyama i Hector Barbera.
Do mety nie dojechali: Alvaro Bautista, Karel Abraham, Cal Crutchlow i Dani Pedrosa.