Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP 2011: Wyścig w Australii - pierwsze miejsce i mistrzostwo dla Stonera

MotoGP 2011: Wyścig w Australii - pierwsze miejsce i mistrzostwo dla Stonera

Casey Stoner
Dodano: 16. 10. 2011
Tagi: Wyniki, MotoGP, Dovizioso, Stoner, Simoncelli

Pierwsze miejsce podczas Grand Prix Australii, tytuł mistrza świata MotoGP oraz 26 urodziny - to wszystko dla Stonera. Lorenzo nie startował w dzisiejszym wyścigu, więc wystarczyło by Australijczyk zajął szóste miejsce, a tytuł mistrza MotoGP 2011 przypadł by dla niego. Jednak Stoner nie dał rywalom żadnej szansy, prowadził od startu do mety, nikt nie mógł zagrozić niesamowitemu zawodnikowmi zespołu Repsol Honda. Jest to drugi tytuł mistorzowski dla Australijczyka. W 2007 roku udało mu się tego dokonać na motocyklu Ducati.

Marco Simoncelli
Andrea Dovizioso
Marco Simoncelli przyjechał do mety z ponad 2 sekunundową stratą i zajął drugą pozycję. Ostatnie miejsce na podium zajął Andrea Dovizioso. Dani Pedrosa był czwarty, Colin Edwards piąty, a Randy de Puniet szósty. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Nicky Hayden, Toni Elias, Loris Capirossi i Karel Abraham.
Mokry tor prawie od razu sprawił, że trzech zawodników zostało wyłączonych z rywalizacji. Byli to Alvaro Bautista, Cal Cruthlow i Hiroshi Aoyama. Także Valentino Rossi zaliczył nieszczęśliwy upadek podczas tego wyścigu.