Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP 2011: Wyścig w Anglii - Stoner potwierdził wspaniałą formę

MotoGP 2011: Wyścig w Anglii - Stoner potwierdził wspaniałą formę

Casey Stoner
Grand Prix Wielkiej Brytanii upłynęło pod chmurką. Ulewny deszcz pomieszał szyki niektórym zawodnikom. W trudnych warunkach najlepiej pojechali zawodnicy Repsol Honda Team. Pierwsze miejsce zajął Casey Stoner, dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi stopień podium zajął jego kolega z zespołu Andrea Dovizioso, Colin Edwards z zespołu Monster Yamaha Tech 3 był trzeci.

Andrea Dovizioso
Colin Edwards
Jorge Lorenzo prowadził na początku deszczowego wyścigu, ale zawodnicy Hondy wykorzystali jego błąd i szybko objęli prowadzenie. Bardzo złe warunki atmosferyczne spowodowały, że Lorenzo wywrócił się kilka okrążeń później i po raz pierwszy od 2009 roku nie ukończył wyścigu. Z powodu deszczu także Marco Simoncelli i Ben Spies nie dojechali do mety.
Czwartą pozycję zajął Nicky Hayden, piąty był dzisiaj Alvaro Bautista. Valentino Rossi, który startował z trzynastej pozycji zajął ostatecznie szóste miejsce. Za nim linię mety przekroczył Karel Abraham. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Toni Elias, Hiroshi Aoyama i Loris Capirossi.