Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Grand Prix Włoch 2011: Kwalifikacje - Vettel nie do pokonania

Grand Prix Włoch 2011: Kwalifikacje - Vettel nie do pokonania

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel jest nadal we wspaniałej formie. Dzisiaj podczas kwalifikacji do Grand Prix Włoch zdeklasował rywali i podtrzymał tegoroczną zwycięską passę Red Bulla. Niemiec dosłownie nie miał sobie równych na torze Monza i wiele wskazuje na to, że zawodnik zespołu Red Bull po raz pierwszy w historii stanie we Włoszech na podium. Na drugim i trzecim polu startowym staną jutro zawodnicy McLarena - Lewis Hamilton i Jenson Button.

McLaren
McLaren
McLaren
McLaren
Fernando Alonso zdołał wywalczyć czwartą lokatę tracąc do trzeciego Buttona jedną dziesiąta sekundy. Piąty był Mark Webber, a zawodników w przedziale miejsc 2-5 dzieliła różnica zaledwie 0.35 sekundy. Szósty zakwalifikował się Felipe Massa, zaś siódmy Witalij Pietrow, czym bez wątpienia popsuł humor Mercedesowi. Ósme miejsce zajął Michael Schumacher co oznacza, że pokonał zespołowego partnera Nico Rosberga, który dzisiaj musiał zadowolić się dziewiątą lokatą. Czołową dziesiątkę zamknął Bruno Senna.
Grand Prix Włoch: Kwalifikacje - Wyniki