Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP USA - wyścig: Piąte z rzędu zwycięstwo Hamiltona

GP USA - wyścig: Piąte z rzędu zwycięstwo Hamiltona

hamilton
Dodano: 03. 11. 2014
Tagi: Formuła 1, Hamilton, F1, Grand Prix USA

Najwyższe podium podczas wyścigu o Grand Prix USA na Circuit of the Americas wywalczył Lewis Hamilton, odnosząc 5. z rzędu zwycięstwo i 32. w karierze.

Dzięki wygranej Brytyjczyk powiększył do 24 punktów przewagę nad zespołowym kolegą Nico Rosbergiem w zbliżającej się ku końcowi walce o tegoroczne mistrzostwo świata Formuły 1.

hamilton
Rosberg, po starcie z pole position objął prowadzenie, które utrzymał w trakcie pierwszej tury pit-stopów. Jednakże, gdy Niemiec zmienił opony z miękkich na pośrednie, Hamilton dogonił go,  następnie przeskoczył i niezagrożony przez nikogo prowadził do końca wyścigu.
Trzecią pozycję wywalczył Daniel Ricardo, który do wyścigu ruszył z 5. Pola. Tuż za podium uplasowali się kierowcy zespołu Williamsa - Felipe Massa i Valtteri Bottas.

Do końca roku odbędą się jeszcze zawody F1 w Brazylii - 9 listopada i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - 23 listopada.