Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Hiszpanii - kwalifikacje: czwarte pole position Hamiltona w tym sezonie

GP Hiszpanii - kwalifikacje: czwarte pole position Hamiltona w tym sezonie

Dodano: 11. 05. 2014
Tagi: Formuła 1, Hamilton, F1, Grand Prix Hiszpanii, GP Hiszpanii

Kierowcy zespołu Mercedesa podczaw wczorajszych kwalifikacji po raz kolejny zaprezentowali doskonałą formę, nie dając szans pozostałym zawodnikom.

Lewis Hamilton wywalczył czwarte w tym sezonie pole position. Nie przyszło mu to jednak łatwo, gdyż dwie pierwsze czasówki należały do Nico Rosberga. Jednakże Brytyjczyk w finałowej części przypuścił atak, odzyskał przewagę i uzyskując wynik 1:25.232 pokonał zespołowego partnera o 0.168 sekundy.

Dodajmy, że sobotnie pole position Lewisa Hamiltona to dziewiąte w barwach zespołu Mercedes-AMG i 35-te w całym jego karierze w Formule 1.

Na 3. pozycji uplasował sie Daniel Ricciardo z zespołu Red Bulla, który również podczas piątkowej sesji treningowej odnotowywał bardzo dobre czasy.
Jego zespołowy kolega, Sebastian Vettel, niestety miał problemy ze swoim bolidem. Na samym początku trzeciej kwalifikacji miał problem ze skrzynią biegów i musiał zatrzymać się na poboczu. Ostatecznie został sklasyfikowany na 10. pozycji i do niedzielnego wyścigu wystartuje z piątej linii startowej.
Czwarte miejsce wywalczył Valtteri Bottas z Williamsa, a tuż za nim znalazł się Romain Grosjean. Kierowca Lotusa zaliczył swoje najlepsze kwalifikacje tego roku mimo pewnych problemów z bolidem.

6. i 7. zajęli kierowcy Ferrari - Kimi Raikkonen i Fernando Alonso. Na kolejnych dwóch pozycjach znajdują się Jenson Button z McLarena oraz Felipe Massa z Williamsa.

Niedzielny wyścig po raz kolejny zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy będziemy oglądać kolejny dublet Mercedesa? Czy Hamilton po raz kolejny stanie na najwyższym stopniu podium?