Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Brazylii - kwalifikacje: Nico Rosberg na pole position

GP Brazylii - kwalifikacje: Nico Rosberg na pole position

Nico Rosberg wygrał zaciętą walkę z Lewisem Hamiltonem podczas kwalifikacji do GP Brazylii, zdobywając 10. pole position w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Niemiec traci do zespołowego kolegi 24 punkty.

Tuż za plecami kierowców Mercesa jechały bolidy zespołu Williamsa. Felipe Massa i Valetteri Bottas uplasowali się na 3. i 4. pozycji.

Piątą lokatę wywalczył Jenson Button, mimo iż podczas Q3 nie zrealizował drugiego przejazdu. Sebastian Vettel znalazł się na 6 miejscu ze stratą do Buttona wynoszącą zaledwie 0,047 sekundy.
Niedzielny wyścig o Grand Prix Brazylii na torze w Interlagos rozpocznie się o godzinie 17:00. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na najwyższym podium w Brazylii stanał Sebastian Vettel, a kolejne miejsca wywalczyli - Mark Webber i Fernando Alonso.