Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Austrii - kwalifikacje: Massa na pole position

GP Austrii - kwalifikacje: Massa na pole position

Dodano: 22. 06. 2014
Tagi: Formuła 1, Massa, F1, Kwalifikacje, Grand Prix Austrii

Felipe Massa wygrał sobotnie  kwalifikacje Formuły 1 do Grand Prix Austrii, zdobywając swoje pierwsze pole position od prawie sześciu lat, a 16. w całej karierze.

Na drugiej pozycji uplasował się jego zespołowy partner Valtteri Bottas, na trzeciej natomiast  lider klasyfikacji generalnej Nico Rosberg.

Nie był to udany występ Lewisa Hamiltona, który podczas pierwszego okrążenia pomiarowego w Q3 jechał szybciej od pozostałych kierowców, ale niestety na problematycznym przedostatnim zakręcie "uciekł" mu tył bolidu.
Za opuszczenie toru wszystkimi czterema kołami Brytyjczykowi skasowano uzyskany rezultat, który dałby mu 5. miejsce. Ostatecznie został sklasyfikowany na 9. pozycji, obok Nico Hulkenberga.

Czwarty był Fernando Alonso z zespołu Ferrari, a tuż zanim znalazł sie Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

Nadal słabe wyniki odnotowuje aktualny mistrz świata Sebastian Vettel, który uplasował sie na 13. pozycji (po raz trzeci w sezonie nie przebrnął przez Q2).

Niedzielny wyścig o Grand Prix Austrii rozpocznie się o godz. 14:00, a kierowcy będą mieli do przejechania 71 okrążeń - łączny dystans 307,1 km.