Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Australii - wyścig: Rosberg na najwyższym stopniu podium

GP Australii - wyścig: Rosberg na najwyższym stopniu podium

Dodano: 23. 03. 2014
Tagi: Formuła 1, Rosberg, Grand Prix Australii

Pierwszy wyścig Formuły 1 już za nami. Grand Prix Australii został zdominowany przez Nico Rosberga ze stajni Mercedesa. Niemiec  startując z 3. pola, szybko objął prowadzenie, odjechał rywalom i wywalczył pierwszą pozycję.

Pierwotnie drugie miejsce wywalczył Daniel Ricciardo, zdobywając swoje pierwsze podium już w debiucie u mistrzowskiej stajni Red Bull Racing. Niestety z uwagi na przekraczania limitu przepływu paliwa (100 kg/h), został wykloczony z wyścigów.

Dzięki temu na drugim miejscu ostatecznie uplasował się Kevin Magnussen z McLarena, dla którego ten start był debiutem w Formule 1. Tuż zanim ostatecznie sklasyfikowano Jensona Buttona.

Sebastian Vettel oraz Lewis Hamilton mieli problemy z nowymi jednostkami napędowymi, co niestety przełożyło się na ich odpanięcie z wyścigu. Niesklasyfikowanych zostało łącznie 8 kierowców, czyli prawie połowa stawki.